Nový „adventure skútr“ od Yamaha – paráda pro rok 2021?

Adventure skútry nepatří mezi nejvyhledávanější motocykly, nicméně i oni mají své obdivovatele. Jsou ideálním společníkem na delší cesty za město, zvládnou i náročnější terén, a navíc v sobě skrývají dost úložného prostoru pro všechny věci, které na cestu potřebujete. Yamaha pro další rok přišla s parádní novinkou!

Yamaha BW‘S

Yamaha má na trhu již dlouho skútry řady BWS 50 a BWS 100. Oba si vedou dobře, mají na něm své místo, i když je nelze počítat mezi bůhvíjak výkonné modely. Nyní však Yamaha přichází s novinkou – se zcela novým adventure skútrem řady BW‘S.

Yamaha BW’S pro rok 2021 je sice malý, nicméně pevný a všestranný skútr s motivem „Wild Survivor“. Na těle má tuhý asymetrický rám, který nabízí spoustu úložného prostoru. Je vybaven jednoválcovým kapalinou chlazeným motorem Blue Core VVA o objemu 125 ccm. Výkon výrobce ještě neuvedl, nicméně dle podobných modelů to bude kolem 7,5 kW a 9,6 Nm točivého momentu (odvozeno od modelu Yamaha Solariz).

Terén bude zábava

Skútr poskytne zajímavou jízdu v terénu, díky jeho hmotnosti 127 kg to bude zábava. Podvozek má dvojité kotoučové brzdy, 12“ široké ráfky obalené dvojúčelovými pneumatikami a zaujme jedinečným designem předního světla. Přední vidle jsou teleskopické a model má dvojité zadní tlumiče.

Na přední světla předních projektorů si u Yamaha BW’S můžete umístit košík nebo tašku, což se v mnoha případech hodí. Nechybí ani nabíjení na USB a nádrž o objemu 6,1 litrů, což oceníte při potřebě ujet delší vzdálenosti.

Už se těšíme, až bude k dostání na trhu! Mezitím se podívejte na bazarové pecky na najdimoto.cz.