Motomuzeum 1. díl – Borek pod Troskami

Počasí se lepší a za chvíli bude čas na podnikání výletů. Nejen krásy přírody, ale i historie je to, co můžeme obdivovat. Proto vám přinášíme nápady na motomuzea – první díl věnujeme tomu pod Troskami.

Za historií hradu i motorek

Pro milovníky historie je tento výlet jako stvořený. Cestu do motomuzea doporučujeme spojit s návštěvou významného hradu Trosky, který se nachází v Českém ráji. Do motomuzea pak můžete dojet na motorce za pár minut.

Muzeum se od hradu nachází opravdu nedaleko, v malé vesnici Borek pod Troskami. Kousek od vesnice je Rokytnický rybník, ke kterému lze dojet po silnici. Z větších měst je v okolí, co by kamenem dohodil, Rovensko pod Troskami či Turnov.

České i zahraniční exponáty

Samotné motomuzem leží přímo ve vesnici Borek a nabízí návštěvníkům sbírku především československých motocyklů značky ČZ, JAWA, Praga či Čechie. V roce 2019 otevřeli v muzeu další místnost, ve které najdete i zástupce zahraničních motocyklů z USA, Německa, Ruska, Švédska, Itálie, Francie, Polska či Anglie.

Kromě motocyklů je v muzeu k vidění ukázka historických kol, motokol, koloběžek či dětských kol. Raritou je dřevěný motocykl či motorka z proutí.

Co pro děti?

Zatímco vy se budete kochat exponáty uvnitř motomuzea, špunti se vyřádí venku na dětském hřišti. Na něm najdou i houpačku ze sajdkáry a ve volné chvíli jim můžete koupit zmrzlinu v občerstvení.

Po prozkoumání motomuzea vyrazte do blízkého okolí. Ve vzdálenosti 3 km naleznete již zmiňovaný hrad Trosky či zámek Hrubá Skála. Za vidění stojí také rybníky – Rokytnický, Hrudka, Vidlák či Věžák, na kterém se natáčela známá komedie „Jak dostat tatínka do polepšovny“. Tak hurá na výlet!

Nemáte na čem jet? Podívejte na nabídku bazarových motorek a vyberte si novou motorku na cesty. Vybírat můžete z bazarových motorek mnohých značek. Každý den přibývají nové v nabídce, tak neváhejte a mrkněte se už dnes.