Ducati Supersport 2021 – po 4 letech další pecka?

supersport_ducati_2021

V sezóně 2021 se můžeme těšit na nové a vylepšené Ducati Supersport. Čím se liší od předchozího modelu?

Rok 2021 plný novinek

Výrobci se předhánějí, co každý rok vymyslí. Trpělivě čekáme a vyhlížíme, čím nás v další sezóně překvapí. Yamaha nám už ukázala svůj adventure skútr (více v článku Nový adventure skútr od Yamaha) a Ducati nám teď po 4 letech přináší vylepšený model Supersport. Pojďme si ho více prohlédnout!

Ducati Supersport 2021

Už na první pohled nám je jasné, že nový Supersport vypadá podobně jako model Panigale V4. Stejně jako on má speciálně upravenou boční kapotáž tak, že odvádí proudící teplý vzduch od motoru k jezdci a zvyšuje mu tepelný komfort. Samotný motor Testrastretta 11 samozřejmě plní emisní normu EURO 5.

Co se týče řízení, jistě potěší možnost nastavení hydraulické spojky a nová, přepracovaná zrcátka, která se tolik netřesou. V Ducati mysleli na snížení přenosu vibrací dvouválce. Ve výbavě jsou dále samoodvzdušňovací pumpy pro brzdu a spojku, plnobarevný TFT displej 4,3“ a skvělé LED světlomety.

Verze a příslušenství

Ducati bezpochyby sází na typické znaky – motorce nechybí legendární rám Trellis a jednostranná zadní kyvná vidlice. V nabídce modelu Supersportu jsou 2 verze – základní a sková. Od sebe se liší podvozkem.

V základní verzi je použita vpředu vidlice Showa a vzadu pružící jednotka Sachs, u skového Supersportu najdete vpředu i vzadu značku Ohlins.

Příslušenství pro Supersport je mnoho, záleží na vás, jak si chcete novou motorku vylepšit. Výrobce nabízí vychytávky pro jízdu i vzhled. Nechybí helmy, rukavice či příslušenství pro „racing look“. Z barev máte na výběr ze 2 klasických – červená či arktická bílá, obě s černými doplňky (potah, řidítka, zrcátka…).

Raději starší Ducati?

Nefandíte novým modelům, ale raději sázíte na časem prověřený stroj? Chápeme vás. Není nad to vědět, do jakého stroje investujeme čas a peníze. Pokud právě hledáte, podívejte se do nabídky bazarových motorek a vyberte si tu svou.