Chraňte svou motorku před krádeží!

pojištění proti odcizení

S jarem přichází kromě jízdy venku i větší možnost odcizení vašeho motocyklu. Jak nepříjemné situaci předejít? Lze motorku pojistit proti krádeži? A jaké jsou možnosti pojištění?

Pojištění proti odcizení

Zabránit krádeži motorky můžete mnoha způsoby, nicméně si nikdy nemůžete být stoprocentně jisti, že si šikovný zlodějíček neporadí. Proto je dobré zamyslet se i nad variantou pojištění a mít tak jistotu, že se vám alespoň něco vrátí.

Motorku si můžete pojistit v rámci povinného ručení a havarijního pojištění. Případně si zaplatit pojistku navíc. Další variantou je sezónní pojištění – to však volte v případě, že se vám opravdu vyplatí.

U pojištění proti odcizení je dobré pečlivě zvážit všechna hlediska, abyste neplatili na pojistném vysoké částky a ve finále se vám nic nevrátilo. Při výpočtu pojistného se bere v potaz typ motorky, její stáří, stav a současná hodnota. Ohledně podmínek se informujte přímo u pojišťoven.

Další zabezpečení motorky

Kromě pojistky proti krádeži se vám vyplatí investovat i do zabezpečení kolem. Jaké jsou možnosti?

Speciální zajištění

Speciální zajištění na motorku je výhodné i vzhledem k pojistce. Některé pojišťovny v případě odcizení zohledňují fakt, že jste měli motorku zabezpečenou – a často vám v tomto případě dají slevu navíc.

Vyhledávací systém

Ten bývá umístěn na motorce a nainstalují vám ho při koupi, abyste nevěděli, kde přesně je umístěn. V případě krádeže se pak signál spustí sám nebo v momentě, kdy krádež nahlásíte. Díky tomuto systému bývá návratnost ukradených motorek velmi vysoká.

Zabezpečovací prvky

Silný ocelový řetěz, pevný zámek, zámky na kotouč, alarm nebo bezpečná garáž. To už jsou jen věci navíc k pojištění, které zloděje zbrzdí, v nejlepším případě pak odradí. Vyplatí se nepodceňovat, neboť alespoň částečně pomůžou při ochraně vašeho majetku.

Řešíte pojištění kvůli nové motorce? Nebo přemýšlíte nad koupí nové? Mrkněte se na bazar motorek a vyberte si z pestré nabídky.