2. díl Kam v Česku? – Ještědský hřbet

V minulém díle jsme se podívali do 3 historických měst, nyní vyrazíme na Ještěd, nejvyšší vrchol Ještědského hřbetu. Na jeho samý konec můžete dojet na motorce. Vysílač nahoře v sobě skrývá i hotel a restauraci, tudíž je tato destinace ideální na víkendové přespání. A v horách je teď příjemně slunečno.

Symbol města Liberce

Ještěd byl vždy považován za jednu z hlavních dominant severních Čech a za symbol města Liberce, které se rozprostírá pod ním. Z vrcholu je nádherný výhled až do Polska, koneckonců východy a západy slunce tu mají své kouzlo.

Na vrcholu stojí unikátní stavební dílo, které bylo postaveno v letech 1966 až 1973 dle projektu architekta Karla Hubáčka. Ten za něj obdržel cenu Mezinárodní unie architektů.

Tříhvězdičkový hotel

Hotel skýtá 2 apartmá a několikero pokojů, celková kapacita je 50 lůžek a 20 přistýlek. Můžete se tedy domluvit s partou kamarádu a vyrazit na víkend společně. V restauraci si dáte k jídlu klasické, ale i zážitkové menu.

Výlety do okolí

Kolem Ještědského hřbetu jsou nádherné trasy na jízdu. V okolí lze navštívit několik známých měst, mezi nimi proslulé Lázně Libverdy. I v samotném Liberci je mnoho atrakcí. Pokud s sebou vezmete děti, určitě nevynechejte ZOO či plavecký areál. I když obojí je lepší navštívit v létě, než na podzim.

V zimní sezóně s motorkou výlet nedoporučujeme. Na své si zde přijdou spíše milovníci lyží a snowboardů.

Jak se na Ještěd dostat?

Z Prahy je nejrychlejší spojení po dálnici D10, nicméně to je pro ostřílené jezdce. Druhá varianta je jet přes města Mělník, Dubá, Doksy, Mimoň, Stráž pod Ralskem až k Ještědu. Mrkněte na přiloženou mapu a vyberte si ideální trasu sami.

Že nemáte na čem jet? Podívejte se na bazar motorek a udělejte si radost předčasným Ježíškem!