Reklama
Mozkové myšlení kombinované s pravomocí odebírat jen tak podle vlastního názoru malé technické průkazy na místě, to je teda něco...
policie

Policejní buzerace - level Expert: Od této soboty se z každého policisty stává pochodující stanice technické kontroly.

16. února 2016 15:53 / Insider
Dlouhou dobu policie nutně potřebovala získat pravomoc odebírat malý technický průkaz a dlouhou dobu se to naštěstí nedařilo. Jenže teď je příslušná novela schválená a její platnost přichází právě tuto sobotu. Těšíte se? Ano? A vy si jako opravdu myslíte, že to něčemu prospěje? Neprospěje.

Česká policie dlouhodobě dokazuje, že jejím hlavním zájmem je buzerovat řidiče a především vybírat peníze. Jenže při vší té snaze se sama dostala do začarovaného kruhu, protože čím víc chce peněz, tím víc eviduje banálních přestupků a tím méně toho nakonec stihne vyřídit. Řidiči to ví, takže se někteří nenechají jen tak bezdůvodně nachytat na místě a požadují správní řízení, což dělá policii problémy. A přesně na tohle jednání bude možnost odebírání technického průkazu velmi dobrá.

"Aha, takže odmítáte zaplatit na místě pokutu za nerozsvícená světla? Zdá se mi, že máte sjeté brzdové destičky. Bohužel, vaše auto není způsobilé k provozu, takže mi odevzdejte malý technický průkaz". Myslíte si, že jde o utopii? Ani náhodou. Policie sice bude mít přesně vypsané závady, za které bude odebírat techničáky, jenže to je ještě větší výsměch. V seznamu jsou opravdu například sjeté destičky, jak to asi policista pozná na místě? Jednoduše, mozkovou metodou, která už se osvědčila například při měření pneumatik, že ano. Dalším příkladem ze seznamu je také poškozený výfuk (to si někdo jako opravdu myslí, že poškozený výfuk dělá z auta nebezpečný vrak?) nebo rozbité čelní sklo (co mám jako dělat, když mne trefí kamínek? Ihned zastavit?).

Na řidiče čekají opravdu výborné časy, na které se policie opravdu hodně těší. Každý má teď v podstatě pravomoc stát se pochodující STK, i když o technice neví vůbec nic. Přestože existuje řada objektivních důvodů, proč má váš vůz díru ve výfuku nebo prasklé čelní sklo, nikoho to zajímat nebude. Respektive ano, můžete všechny důvody vysvětlovat, ale budete tak činit až následně poté, co policie udělá z vašeho auta nepojízdný vrak, protože někdo použil mozkové myšlení.

Mimochodem je hrozně zábavné sledovat chování MDČR. To skoro až záměrně stahuje pozornost na nutnost nosit reflexní prvky, která je také novinkou zmíněné novely a která se týká chodců pohybujících se mimo osvětlené vozovky. Na první pohled to tak vypadá, že je ministerstvo hodné a že se stará o bezpečnost provozu. Pravda, zdá se, je někde poněkud jinde.  
Tomáš Novotný | MotoStory.cz
KOMENTÁŘE
Nejčtenější články
za posledních 7dní
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Muslimové opět útočí! Tentokrát kvůli šortkám!

Celebrity

Stylista celebrit Filip Vaněk: Někdy se celý den

Sport

Lékaři zachránili bojovníka s prasklou lebkou