Reklama
Zatím nebylo moc příležitostí, kde si v klidu prohlédnout nové stroje značky Praga. Ta příležitost ale teď přichází!
Praga

Chcete vidět současné supersportovní Pragovky? Tak si vezměte diář a rezervujte si příští pátek nebo sobotu. Vystavené budou v Praze.

22. ledna 2016 17:31 / Bleskovky
Praga je značka, která dávno zmizela do propadliště dějin, jenže v poslední době se vrací zpět. Nestaví přitom jen tak ledajaká auta, ale extrémně ostré speciály. Jestli je chcete vidět všechny pohromadě, pak si zapište do diářů termín 29. nebo 30. ledna, kdy v pražském showroomu společnosti AutoTechnologi proběhne den otevřených dveří. Tedy vlastně dva dny otevřených dveří.

Začíná se v pátek ve dvě hodiny a otevřeno bude do deseti večer, v sobotu se zmíněný showroom otevře v deset ráno a vše bude ukončeno v osm večer. K vidění budou všechny speciály řady R1. Jmenovitě tedy R1, R1S, R1T a R1R. Právě poslední jmenovaný je asi nejzajímavější, protože si ho klidně můžete koupit a klidně s ním vyrazit do běžného provozu. I když na to nevypadá, opravdu tento stroj získal homologaci, díky které může mezi ostatní auta.

Praga R1, včetně civilizovaného R1R, je ale především závodní prototyp, kde hrají prim extrémně lehké materiály. Dohromady tohle auto váží pouze 670 kg, jenže má motor o výkonu 390 koní. Takže se na stovku od semaforů dostanete za méně než tři sekundy (pokud bude sucho). Jestli byste si chtěli R1R v rámci dnu otevřených dveří rovnou pořídit, tak si do batůžku přibalte na cestu minimálně 5,3 milionu korun.  
Tomáš Novotný | MotoStory.cz
KOMENTÁŘE
Nejčtenější články
za posledních 7dní
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Muslimové opět útočí! Tentokrát kvůli šortkám!

Celebrity

Stylista celebrit Filip Vaněk: Někdy se celý den

Sport

Lékaři zachránili bojovníka s prasklou lebkou