Reklama
Škoda začala s kampaní na své nové SUV. Otázkou teď je, zda se rovnou ukáže sériová verze, nebo teprve koncept
Škoda Auto

Soused z Nošovic se může začít pomalu bát. Škoda Kodiaq se chystá vylézt z garáže!

20. ledna 2016 16:52 / Byznys
Určitě jste viděli ty plakáty, billboardy, inzerce a další různé materiály, kde se u Hyundai Tucosn psalo hrdé „A teď tu vládnu já!“. Hyundai si možná myslí, že má nadauta (to také byl jeden z reklamních sloganů) a že vládne kategorii kompaktních SUV, jenže jeho čas se krátí. Škoda začala s odhalováním své žhavé novinky. Brzy se představí nástupce modelu Yeti, který se jmenuje Kodiaq.

Jméno to je zvláštní, už jsme ho také v redakci předělali na Škoda Kojak, ale to nic nemění na skutečnosti, že to bude hodně pravděpodobně prodejní trhák. Jde o SUV a ta aktuálně frčí. Navíc bude i sedmimístné, což znamená jediné. Technicky auto vychází z VW Tiguan, jenže oproti němu bude mít delší záď a tedy větší kufr. A na tom si Škoda zakládá u všech svých modelů a zákazníci to mají rádi.

Každopádně. Podle neoficiálních informací se měl Kodiaq představit až na podzim v Paříži, jenže Škoda aktuálně vyrukovala na Facebooku s příspěvkem, podle kterého něco velkého přijde velmi brzy. To naznačuje, že se takové auto představí už na autosalonu v Ženevě teď na jaře. I když moment.

Je zde ještě jeden docela reálný scénář, podle kterého by se teď mohl představit teprve koncept. Pokud platí původní strategie, pak by právě v Ženevě mělo být k vidění sériové provedení SUV od Seatu, který už svůj koncept ukázal minulý rok.

No uvidíme. Jisté je, že Škoda své SUV začne prodávat ještě letos.  
Tomáš Novotný | MotoStory.cz
KOMENTÁŘE
Nejčtenější články
za posledních 7dní
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Požadavky muslimů jsou opravdu nehorázné! Tomu se

Celebrity

Smutná Bohdalka! Co jí tolik trápí? To neuhádnete!

Sport

Finále French Open? Kvůli dešti snad do Vánoc!