Reklama
Škoda začala s kampaní na své nové SUV. Otázkou teď je, zda se rovnou ukáže sériová verze, nebo teprve koncept
Škoda Auto

Soused z Nošovic se může začít pomalu bát. Škoda Kodiaq se chystá vylézt z garáže!

20. ledna 2016 16:52 / Byznys
Určitě jste viděli ty plakáty, billboardy, inzerce a další různé materiály, kde se u Hyundai Tucosn psalo hrdé „A teď tu vládnu já!“. Hyundai si možná myslí, že má nadauta (to také byl jeden z reklamních sloganů) a že vládne kategorii kompaktních SUV, jenže jeho čas se krátí. Škoda začala s odhalováním své žhavé novinky. Brzy se představí nástupce modelu Yeti, který se jmenuje Kodiaq.

Jméno to je zvláštní, už jsme ho také v redakci předělali na Škoda Kojak, ale to nic nemění na skutečnosti, že to bude hodně pravděpodobně prodejní trhák. Jde o SUV a ta aktuálně frčí. Navíc bude i sedmimístné, což znamená jediné. Technicky auto vychází z VW Tiguan, jenže oproti němu bude mít delší záď a tedy větší kufr. A na tom si Škoda zakládá u všech svých modelů a zákazníci to mají rádi.

Každopádně. Podle neoficiálních informací se měl Kodiaq představit až na podzim v Paříži, jenže Škoda aktuálně vyrukovala na Facebooku s příspěvkem, podle kterého něco velkého přijde velmi brzy. To naznačuje, že se takové auto představí už na autosalonu v Ženevě teď na jaře. I když moment.

Je zde ještě jeden docela reálný scénář, podle kterého by se teď mohl představit teprve koncept. Pokud platí původní strategie, pak by právě v Ženevě mělo být k vidění sériové provedení SUV od Seatu, který už svůj koncept ukázal minulý rok.

No uvidíme. Jisté je, že Škoda své SUV začne prodávat ještě letos.  
Tomáš Novotný | MotoStory.cz
KOMENTÁŘE
Nejčtenější články
za posledních 7dní
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Muslimové opět útočí! Tentokrát kvůli šortkám!

Celebrity

Stylista celebrit Filip Vaněk: Někdy se celý den

Sport

Lékaři zachránili bojovníka s prasklou lebkou