Reklama
Loading...
Takhle to vypadá, když touha napařit někomu pokutu přeroste zdravý rozum. Bohužel takových případů není málo
youtube

Policejní hloupost v praxi aneb kvůli nezapnutým světlům nehoda čtyř aut díky policii!

15. ledna 2016 15:27 / Bleskovky
To víte, musíme zvyšovat bezpečnost, že ano. Statistikám příčin nehod sice suverénně vévodí položka "řidič se plně nevěnoval řízení vozidla", ale to nebrání policistům v soustředění se na jiné prohřešky. Třeba na rychlost nebo takovou zásadní věc jako svícení ve dne.

Jak uvidíte na videu, byla to právě nerozsvícená světla, která stála policejnímu vozu za vysoce riskantní manévr typu otáčení se přes plnou čáru bez majáků. Mimochodem za tento manévr byste samozřejmě dostali pořádnou pokutu, ale pro policii to neplatí. A tak se stalo to, co se dalo čekat. Za policií jedoucí řidič začal jejich vůz objíždět (i s blinkrem), protože netušil, co se policie chystá udělat. Výsledkem byl lehký ťukanec do policejního auta.

Bohužel vůz třetí v pořadí zastavil, načež za ním jedoucí automobil už dobrzdit nestihl a skončil v kufru. Sečteno a podtrženo, vyloženě hloupý a nesmyslný manévr policie znamenal nehodu čtyř aut. Ale hlavně že pomohli a ochránili.

Ano, video se týká slovenské policie, ale nemyslete si, že ta česká nic takového nedělá. Naopak. Přesně ty stejné případy proběhly také na našich silnicích, ovšem vylepšené o to, že toto praktikují policisté v neoznačených automobilech, kterých si pro jistotu koncem minulého roku pořídili ještě více. V roce 2012 přesně podle scénáře z videa zahynul kvůli policii motocyklista.  
Tomáš Novotný | MotoStory.cz
KOMENTÁŘE
Nejčtenější články
za posledních 7dní
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Tak to bude opravdu zajímavý souboj. Zvítězí

Celebrity

Neuvěřitelné! Lucie Bílá udělala zázrak!

Sport

Lékaři zachránili bojovníka s prasklou lebkou