Reklama
Kabriolet třídy S je velmi luxusní auto už samo o sobě. Co teprve když k němu automobilka přidá edici omezenou na 130 kusů
Mercedes-Benz

Luxus jen pro 130 vyvolených, to je Mercedes S Cabriolet Edition 130. Máte zájem? Stačí zhruba sedm milionů

13. ledna 2016 17:26 / Bleskovky
Výkon 585 koní, pohon všech kol, stovka za 3,9 sekund a astronomická pořizovací cena. Jenže to je jenom začátek, takový S Cabriolet si může koupit v podstatě každý. Jestli ovšem chcete něco speciálního, máte příležitost. Brzy se začne prodávat verze Edition 130 a té vyrobí automobilka pouze 130 kusů.

Proč se Mercedes pořád ohání číslem 130? Protože letos slaví přesně 130 let od svého založení. Přesně proto také byla na autosalonu v Detroitu představena specialita v podobě Mercedesu třídy S 63 AMG 4Matic Cabriolet Edition 130. V základu eskové kabrio dostalo oproti těm ostatním řadu unikátních záležitostí.

Vše začíná speciálním lakem karoserie Alubeam Silver, který je kombinován s matně černými disky o velikosti 22 palců a jasně červenou střechou. Červenou najdete také v interiéru díky barevné kůži Nappa. Komu by červeno-černý interiér přišel až moc výrazný, ten může alternativě sáhnout po kombinaci šedé a černé. Exkluzivitu pak podtrhnou další drobnosti typu karbonových dekorů a sem tam se objevujících plaket.

Jako každá správná exkluzivita, i tenhle Mercedes nabídne ještě trochu něco navíc. Automobilka vám třeba k nákupu přidá speciální plachtu. Oficiálním důvodem je snaha zabránit tomu, aby se na tyto skvosty zaparkované v garáži prášilo.

Sbíhají se vám sliny při představě, jak další letní sezónu trávíte v tomto luxusním kabrioletu? Máme dobrou zprávu. Prodej odstartuje na jaře, takže byste to mohli stihnout. Musíte si ale pospíšit, protože více než 130 aut vyrobeno nebude a už teď je jisté, že o vylepšené německé kabrio bude velký zájem. Skutečnost, že k nákupu bude potřeba něco málo přes šest milionů korun, na tom rozhodně nic nezmění.  
📷
3 fotografie
Tomáš Novotný | MotoStory.cz
KOMENTÁŘE
Nejčtenější články
za posledních 7dní
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Vrcholný politik? To ani náhodou! Takhle se chová

Celebrity

Trpí Luba Skořepová demencí?

Sport

Messi šokoval nečekaným rozhodnutím! Čím dostal