Reklama
Kabriolet třídy S je velmi luxusní auto už samo o sobě. Co teprve když k němu automobilka přidá edici omezenou na 130 kusů
Mercedes-Benz

Luxus jen pro 130 vyvolených, to je Mercedes S Cabriolet Edition 130. Máte zájem? Stačí zhruba sedm milionů

13. ledna 2016 17:26 / Bleskovky
Výkon 585 koní, pohon všech kol, stovka za 3,9 sekund a astronomická pořizovací cena. Jenže to je jenom začátek, takový S Cabriolet si může koupit v podstatě každý. Jestli ovšem chcete něco speciálního, máte příležitost. Brzy se začne prodávat verze Edition 130 a té vyrobí automobilka pouze 130 kusů.

Proč se Mercedes pořád ohání číslem 130? Protože letos slaví přesně 130 let od svého založení. Přesně proto také byla na autosalonu v Detroitu představena specialita v podobě Mercedesu třídy S 63 AMG 4Matic Cabriolet Edition 130. V základu eskové kabrio dostalo oproti těm ostatním řadu unikátních záležitostí.

Vše začíná speciálním lakem karoserie Alubeam Silver, který je kombinován s matně černými disky o velikosti 22 palců a jasně červenou střechou. Červenou najdete také v interiéru díky barevné kůži Nappa. Komu by červeno-černý interiér přišel až moc výrazný, ten může alternativě sáhnout po kombinaci šedé a černé. Exkluzivitu pak podtrhnou další drobnosti typu karbonových dekorů a sem tam se objevujících plaket.

Jako každá správná exkluzivita, i tenhle Mercedes nabídne ještě trochu něco navíc. Automobilka vám třeba k nákupu přidá speciální plachtu. Oficiálním důvodem je snaha zabránit tomu, aby se na tyto skvosty zaparkované v garáži prášilo.

Sbíhají se vám sliny při představě, jak další letní sezónu trávíte v tomto luxusním kabrioletu? Máme dobrou zprávu. Prodej odstartuje na jaře, takže byste to mohli stihnout. Musíte si ale pospíšit, protože více než 130 aut vyrobeno nebude a už teď je jisté, že o vylepšené německé kabrio bude velký zájem. Skutečnost, že k nákupu bude potřeba něco málo přes šest milionů korun, na tom rozhodně nic nezmění.  
📷
3 fotografie
Tomáš Novotný | MotoStory.cz
KOMENTÁŘE
Nejčtenější články
za posledních 7dní
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Muslimové opět útočí! Tentokrát kvůli šortkám!

Celebrity

Stylista celebrit Filip Vaněk: Někdy se celý den

Sport

Lékaři zachránili bojovníka s prasklou lebkou