Reklama
A vy jste si mysleli, že jediné auto, kterého se ostatní řidiči bojí, je Hummer...
Bronto

Lada Niva Bronto: Tohle je auto pro radikální hipstery, nebo také do pořádného terénu.

07. ledna 2016 15:16 / Tech
Po celém světě existuje nepřeberné množství různých verzí Lady Niva. Ano, to je ta sovětská legenda, která se vyrábí celou řadu desetiletí a která je pořád v podstatě stejná. Společnost Bronto ovšem staví něco, čemu se jen tak nějaká upravená Lada Niva nevyrovná. Staví totiž monster truck.

Bronto vezme karoserii Lady Niva a postaví ji na samostatný rám. Ten je osazen pořádnými nápravami z UAZů a vše je korunováno obrovitými pneumatikami. Výsledek může jezdit v podstatě všude, jenom si k nástupu budete muset asi vzít žebřík.

Zájemci si dokonce mohou vybrat mezi různými verzemi. Třídveřové provedení je základem, sáhnout lze také po větší pětidveřové alternativě, po něčem, co má být užitková dodávka a samozřejmě Bronto myslelo také na hasiče nebo záchranáře. V příplatkové výbavě pak najdete třeba i vozík se stejně obrovskými pneumatikami.

Lada 4x4 Marsh, jak se tohle monstrum oficiálně jmenuje, má ale pořád ten stejný sériový motor, takže se o pohon tohoto kolosu stará benzinový čtyřválec o objemu 1,7 litru, který vyprodukuje pouze 80 koní. Že bude mít s tím vším dost práce, to je jasné a dokazuje to spotřeba. V terénu to je zhruba 19 litrů. Mimochodem standardní nádrž má 42 litrů, takže to na moc velký dojezd nevypadá. Naštěstí si v příplatcích můžete vybrat i přídavné nádrže o objemu 2x 70 litrů.  
📷
5 fotografií
Tomáš Novotný | MotoStory.cz
KOMENTÁŘE
Nejčtenější články
za posledních 7dní
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

1+1= no to snad nemyslíte vážně!? Dělat z lidí

Celebrity

Proboha! Co je tohle za stařečka! Slavný český

Sport

Lékaři zachránili bojovníka s prasklou lebkou